Назарова Ксенія Іванівна
Головна | Працюємо спільно | Реєстрація | Вхід
 
Субота, 18.01.2025, 02:37
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 214
Новини ЧОІППО
Статистика
Форма входу

 

 

     На шостому тижні Великого посту починається Вербний тиждень. Він і закінчується святом, яке називають Вербною неділею, "шутковою" або "квітною".

 Цей день  приходить рівно за тиждень до святкування Воскресіння Христового..

У Вербної неділі є й інша назва – Вхід Господній до Єрусалима. Саме цього дня, за описами з Євангелії, Ісус в'їхав на віслюку до святого міста Єрусалим. Місцеві жителі зустрічали його як рятівника пальмовими гілками і хвалебними криками "Осанна!" Саме свято символізує визнання народом Ісуса Месією, а також вхід Сина Людського до Раю. В Україні пальми не ростуть, тому їх замінили вербовими гілками. Це дерево здавна користується великою шаною в українців, бо воно перше сповіщає про прихід весни й має цілющі властивості.

Під час богослужінь на Вербну неділю в храмах освячують букетики верби. Потім освячену вербу несуть додому, прикрашають нею ікони й зберігають протягом усього року. Вважається, що вона вбереже від зурочень, хвороб, повеней і пожеж та інших бід. Вербі приписувалася цілющі сили. Вербові бруньки з'їдали, щоб бути дужим і не боліло горло. Їх додавали до каш, щоб набратися весняної сили. У відварах з вербою купали дітей, щоб уберегти від хвороб. Освяченим гіллям кропили хати й домашню худобу від бід.

    Та найголовніший ритуал Вербної неділі – це легкі удари вербовим гіллям один одного, примовляючи: "Не я б'ю, верба б'є, за тиждень - Великдень, недалечко червоне яєчко". Молоді хлопці та дівчата билися свяченою вербою ще й коло церкви, та й дорогою, як додому йшли, а б'ючись, примовляли: Будь великий, як верба, А здоровий, як вода, А багатий, як земля!   В Галичині примовляли так: Шутка б'є - не я б'ю, Віднині за тиждень Буде в нас Великдень!

На цей час варто утриматись від активних веселощів та надмірного вживання алкоголю. Їжа має бути скромною. Не можна у Вербну неділю і готувати гарячі страви. Цього дня забороняється будь-яка фізична праця. Похід до майстрів манікюру, перукаря відкласти на інший день, щоб не накликати на себе неприємності.


 

Добірка рухливих ігор з інтелектуальним навантаженням

  1. Гра «Естафета».

Діти шикуються в шеренгу. Їм пропонують назвати:

Перший варіант. Споріднене слово до іменника ліс. Називай та естафетну паличку передавай. А також до слів: вода, річка, гора, сад тощо.

Другий варіант. Іменник (слово), що відповідає на запитання хто? Називай та естафетну паличку передавай. Учитель може дати зразок. Класовод іде вздовж шеренги, слухає відповіді, допомагає, виправляє.

  1. Гра «Крокуймо».

Діти стоять обличчям до педагога.

Перший варіант. Вчитель називає різні числа, а діти роблять крок вперед, якщо це число ділиться на 2 (3, 4, 5, 6, 7, 8, 9). Якщо число на 2 не ділиться, то учні стоять на місці.

Другий варіант. Вчитель називає різні слова, а діти роблять крок вперед, почувши власні назви. Якщо слово пишеться з малої літери, то стоять на місці.

  1. Гра «Чарівний м’яч».

Перший варіант. Учитель із м’ячем у руках стоїть у центрі кола, утвореного дітьми, і каже: «М’яч лови та іменники (прикметники, дієслова тощо) назви».

Другий варіант. Учитель із м’ячем у руках стоїть у центрі кола, утвореного дітьми, і каже: «М’яч лови та до 1 додай ще 1 одиницю. Яка буде відповідь?» Можна використовувати будь-які числа.

  1. Гра «Веселі жабки» (взимку – «Пухнасті зайчики»).

Дітям, які стоять у шерензі, пропонується згадати слово із заданим звуком і кожному своє слово прострибати по горбочках (обручі). Скільки складів у слові – скільки горбочків «жабка» має прострибати: мак – один раз, мама – двічі стрибнути, машина – тричі.

  1. Гра «Веселе коло».

Діти йдуть по колу один за одним, педагог називає звуки української мови. Треба присісти (підстрибнути, плеснути у долоні над головою), почувши голосний А (присіли), Б, В, Г (йдуть), У (присіли), Д, Л (йдуть). Варіантів цієї гри безліч. Можна їх комбінувати.

  1. Гра «Вервечкою».

Діти стають один за одним і кладуть руки на плечі попереднього. Першим стоїть найменший. Остання дитина у ланцюжку виконує завдання, біжить наперед і стає першою. Тур закінчується, коли перша дитина опиняється останньою.

         Називай від кого, або з чого одержується:

  • Молоко – від корови
    • Яйця –        М’ясо – Цукор –    Сир –

 

    • Мед –       Олія –     Хліб –
    • Масло – з молока, з сметани      

 

 


Завдання№1 Знайдіть адреси сайтів, які містять інформацію про святкування Нового року в різних країнах світу. Надішліть до 19.12.2020 року повідомлення за адресою: http://nazarova.at.ua/gb

Завдання №2   Знайдіть відомості про те,під яким знаком буде проходити 2020 рік.

Завдання №3  Хто і коли ввів закон про святкування Нового року  під ялинкою ?

Завершується робота над проектом "Як зустрічають Новий рік в різних країнах світу". Матеріали,які  знаходили і надсилали ви,дуже цікаві, повчальні.Всі вони будуть використані при складанні презентації. Незабаром  ви її побачите. Дякую  за співпрацю. Які ви у мене розумники!!!!!

 

Новорічні свята починаються !!!

Настане час,коли маленькі колядники,посівальники та щедрувальники   підуть по хатах рідних, знайомих,хрещених батьків,друзів, сусідів. Не забувайте і про самотніх,одиноких людей,які живуть поряд.Привітайте Їх обов'язково!!! 

А чи підготували ви цікаві привітання до цих свят?

А тому наступним завданням  4 буде:

Знайти та вивчити гарну колядку,щедрівку та засівальні вірші. Створити новорічну листівку і записати на неї текст. Коли розпочнуться навчальні дні 2 семестру,проведемо в класі конкурс "Мої новорічні вітання".

Свої повідомлення можете залишити в "Гостьовій книзі".

 

Незабаром - РІЗДВО! Готувалися до нього старанно: тушкували капусту та картоплю,готували кутю та  варили узвар.

 ЗАВДАННЯ  5

  Що таке КУТЯ?  Які є рецепти  її приготування ?

    Що таке УЗВАР? Як його приготувати? 

Свої повідомлення можете залишити на сайті або  записати  в зошиті.

 

В  новорічній віншувальній пісні є рядки:"Бо прийдуть до тебе три празники в гості..."

Завдання 6

 Про які головні три празники йдеться мова у пісні?  Назви дати їх святкування.

 Зима - це сніг,мороз,катання на санках та інші розваги... Ось і у нас зараз посипає сніжок.А чи задумувались ви- чому сніг рипить? Отож наступним завданням буде: 

ЗАВДАННЯ № 7    Чому сніг рипить під ногами ?

Запиши відповідь на аркуш,зібрані матеріали помістимо у "Куточок спостережень за природою"

ЗАВДАННЯ № 8 

Намалюй малюнок(бажано фарбами) "Сніг  іде"    чи    "танок сніжинок".

Принеси його до школи.

Пропоную вам прочитати цю історію до кінця і  поділитися враженнями від прочитаного.    Шукайте розповідь у рубриці "Любій малечі про цікаві речі"

 

 

 

Наш час
Ми у світі
Пошук
Календар
«  Січень 2025  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Педпреса
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2025Створити безкоштовний сайт на uCoz